isargaran
16 مرداد 1401 - 09:23

۶۰ میلیارد تومان برای انتقال پساب به منطقه اقتصادی جهان آباد فامنین اختصاص یافت

همدان- ایرنا- فرماندار شهرستان فامنین گفت: ۶۰ میلیارد تومان در سفر رییس جمهور به استان همدان برای احداث خط انتقال پساب به منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد فامنین اختصاص یافت.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری فامنین، «صمد جلیلوند» افزود: همچنین در سفر هیات دولت به استان همدان اعتباری برای تامین گاز و اجرای خط انتقال ۴۰۰ پوندی به منطقه ویژه اقتصادی به صورت سرجمع و متمرکز در استان پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: سهم شهرستان فامنین از مصوبات سفر رییس جمهور به استان همدان ۲۳۶ میلیارد تومان است که علاوه بر این بحث اعتبارات تأمین آب مناطق شهری و روستایی نیز در سرجمع اعتبارات استانی دیده شده است.

فرماندار فامنین تکمیل و تجهیز مدارس تخریبی و نیمه تمام با تخصیص ۶ میلیارد تومان، تامین سرمایش و گرمایش مدارس و هنرستان ها با اختصاص یک میلیارد تومان، توسعه و تجهیز مدارس با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان، اختصاص ۲ میلیارد تومان برای مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان از محل ستاد اجرایی فرمان امام و اختصاص ۲ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز مرکز آموزش فنی و حرفه ای فامنین از محل برنامه و بودجه از جمله طرح های مصوب سفر رییس جمهور است.

جلیلوند همچنین از اختصاص سه میلیارد تومان برای تکمیل سالن باستانی فامنین، اختصاص ۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل سالن‌های ورزشی سرپوشیده شهرستان، احداث ایستگاه راه آهن فامنین با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان، ایمن سازی  محور سه راهی اصله –کاج با تخصیص ۹۰ میلیارد تومان خبر داد.

وی افزود: در سفر پرخیر و برکت آیت الله رییسی به استان همدان و حضور وزیر نیرو به عنوان نماینده دولت در شهرستان فامنین مباحثی از جمله احداث شهرک نیروگاه خورشیدی، گرانی نهاده های دامی، محل دفن زباله، آسفالت معابر، مجوز احداث مجتمع صنفی و مشکل ناحیه صنعتی بررسی شد.

وی ادامه داد: همچنین تسهیلات برای واحدهای تولیدی، لایروبی قنوات، تخصیص پساب به منطقه ویژه جهان‌آباد، مشکل آبرسانی روستایی، مشکل رمپ ورود و خروج و مشکل مسکن مهر از سوی شهروندان شهرستان مطرح شد و نماینده ویژه رییس جمهور دستور پیگیری و اقدام را برای وزارتخانه های متبوع صادر کرد.

فرماندار فامنین گفت: موضوع رمپ ورود و خروج آزادراه  کربلا، مسکن مهر، تعریض جاده جهان آباد به سمت همه کسی، تکمیل حوزه علمیه برادران، ساختمان جدید فرمانداری و ساختمان مجتمع فرهنگی هنری نیز در این سفر مطرح به صورت ویژه توسط وزیر نیرو پیگیری شد.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران (پنج‌شنبه ۶ مرداد) در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد، آیین استقبال رسمی از رییس جمهور با حضور آیت‌الله «حبیب الله شعبانی موثقی» نماینده ولی فقیه در استان و «علیرضا قاسمی فرزاد» استاندار همدان، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شورای تامین و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در فرودگاه همدان برگزار شد.

سفر پربرکت رییس جمهور به استان همدان در مجموع ۲۴ هزار میلیارد تومان رهاورد برای استان به همراه داشت که شامل ۱۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای ۱۷۹ طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف است.

خبرها و گزارش های بیشتر از سفر استانی رییس جمهور به این استان را در پرونده خبری «دیار هگمتانه میزبان سی‌امین سفر استانی رییس جمهور» دنبال کنید.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 544346