isargaran
29 بهمن 1401 - 00:14

سفر هیئت نظامی مراکش به تل آویو

هیئتی از توپخانه ارتش مراکش روز گذشته به تل‌آویو سفر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هیئتی از توپخانه ارتش مراکش روز گذشته به تل‌آویو سفر کرده است، اگرچه خبرها پیرامون این سفر به تازگی و امروز رسانه‌ای شده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این ارتباط روز جمعه اعلام کرد که یک هیئت نظامی مراکشی به ریاست فرمانده توپخانه ارتش این کشور به تل آویو سفر و از پایگاه‌های نظامی ارتش بازدید کرده است.

«اویخای ادرعی»، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی عنوان کرد که این سفر در چارچوب تقویت روابط، همکاری و هماهنگی توپخانه ارتش مراکش و تل آویو انجام شده است.

مراکش و رژیم صهیونیستی از دو سال گذشته به سمت عادی سازی روابط حرکت کرده‌اند، اما بسیاری از مردم مراکش با عادی سازی روابط کشورشان با رژیم صهیونیستی مخالفند. ماه گذشته نیز شهروندان ۳۶ شهر در مراکش در حمایت از مسئله فلسطین و محکوم کردن عادی سازی روابط رباط با رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمدند. شهروندان مراکش در شهرهای مختلف این کشور با شعار «همه ما با فلسطین و مخالف عادی سازی روابط کشورمان با رژیم صهیونیستی» هستیم به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان در راهپیمایی بر اهمیت مخالفت با هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و حضور مسئله فلسطین در دل و جان همه اقشار مردم مراکش تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، شهرهای رباط، دارالبیضاء، جدیده، آغادیر و مکناس از جمله شهرهایی بودند که مردم در محکومیت به عادی سازی روابط حکومت محمد ششم پادشاه مغرب با رژیم صهیونیستی در آنجا تجمعات اعتراض آمیز برگزار کردند.

بر همین اساس، «جمال العسری» هماهنگ کننده جبهه مراکشی حمایت از مسئله فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت که این جبهه فعالیت‌هایی را در همه مناطق این کشور در راستای مخالفت با عادی سازی روابط و لغو توافق شوم مراکش با رژیم صهیونیستی ترتیب داده است.

وی افزود: ما در چارچوب فعالیت‌های خود دو هدف اساسی را دنبال می‌کنیم، نخست حمایت همه جانبه از فلسطین که ما آن را مسئله‌ای ملی برای خود می‌دانیم و هدف دوم لغو توافق عادی سازی با رژیم صهیونیستی است.

العسری ادامه داد: برنامه‌ای را تدارک دیده ایم که شامل مجموعه‌ای از اقدامات اعتراضی مانند برگزاری تجمعات، همایش‌ها و نیز صدور بیانیه‌های اعتراضی است و این اقدامات در سراسر مراکش با شعار «فلسطین امانت است و عادی سازی خیانت است» انجام می‌شود.

ماه گذشته نیز همزمان با دومین سالروز امضای توافق صلح با رژیم صهیونیستی، هزاران معترض مراکشی علیه عادی سازی روابط میان رباط و تل آویو تظاهرات کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1042504