isargaran
08 اسفند 1401 - 14:21

همکاری با رژیم اسرائیل برای تهدید امنیت ایران هزینه زا خواهد بود

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) گفت: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) در جمع فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران در قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در طول سال حداقل ۳۰ رزمایش بزرگ و ده‌ها تمرین تخصصی را اجرا می‌کنند، گفت: جدی گرفتن تهدید و آمادگی برای دفاع و تهاجم به دشمن، تدبیر فرمانده معظم کل قوا و منطق حاکم بر اجرای رزمایش‌ها است.

وی افزود: قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) هر سال علاوه بر رزمایش‌های نیرویی، رزمایش بزرگ خود را در گستره جغرافیایی کشور ایران و محیط امنیتی پیرامونی انجام می‌دهد و فرماندهان قرارگاه مشترک پدافند هوایی، سه اصل دقت در طرح‌ریزی، جدیت و خلاقیت را در صحنه رزمایش مشابه صحنه واقعی نبرد، کاملاً رعایت می‌کنند و در بازی‌های جنگ در ایام ما قبل رزمایش، تمام روش‌ها و تاکتیک‌های دشمن را محاسبه و مورد ارزیابی و تصمیم سازی قرار می‌دهند.

سرلشکر رشید ادامه داد: قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص)، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش و سپاه، هرگونه اقدام تهدیدآمیز رژیم صهیونیستی را علیه منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران بر اساس اطلاع، هماهنگی و حمایت آمریکا ارزیابی می‌کنند و از سوی نیروهای مسلح در پاسخ به آنها اقدام قاطعی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: هیچیک از پنهان‌کاری‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت ایران در زمینه‎ همکاری و مشارکت در ابعاد عملیاتی و تاکتیکی و فنی از دید دستگاه‌های اطلاعاتی ما پوشیده نیست. به آمریکایی‌ها هشدار می‌دهیم هرگونه حمایت از اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ایران، به خطر انداختن جان سربازان آمریکایی در منطقه است.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) گفت: هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند، هزینه اقدامات خود را خواهد پرداخت و نیروهای مسلح قدرتمند ما مبدا تجاوز و تمام مراکز و پایگاه‌های هماهنگ و کمک‌کننده را در مسیر و فضای استفاده شده برای عبور، مورد تهاجم کوبنده و آماج حملات خود قرار خواهند داد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به آینده، با وجود چالش‌ها و دشواری‌ها با اعتماد و اتکا به خداوند بزرگ و پشتوانه عظیم ملت شریف ایران سرشار از امید است، اظهار داشت: فرماندهان عزیز ارتش و سپاه با تلاش و مجاهدت دائمی و هم افزایی از طریق ترکیب قدرت ارتش و سپاه و با همه‎ توان در مقابل تهدیدات، آرایش دفاعی و تهاجمی دارند تا هر تهدیدی را سرکوب کنند.

سرلشکر رشید اضافه کرد: نگاه به گذشته ۴۴ سال و فراز و نشیب تاریخ انقلاب، ما را به این نتیجه می‌رساند که آنچه پیش‎رو قرار دارد به مراتب آسان‌تر از دشواری‌هایی است که ملت سرافراز ایران و نیروهای مسلح با تلاش و مجاهدت پشت سر نهاده است.

وی گفت: نیروهای مسلح ما در این رویارویی سرنوشت‌ساز با استکبار جهانی، اولاً با سخت‌کوشی از تمامی دستاوردهای انقلاب و تمامیت ارضی و استقلال کشور سرسختانه در برابر تهدیدات دفاع خواهند کرد و ثانیاً برای تحکیم ثبات سیاسی - امنیتی و توسعه قدرت دفاعی کشور تلاش خواهند کرد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) عنوان کرد: همچنین این رویارویی مانع از آنچه در دوران منحوس پهلوی رخ داد و باعث تحقیر تاریخی ملت ایران و نیروهای مسلح در برابر قدرت‌های سلطه‌گر شد، می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1061027