isargaran
30 بهمن 1401 - 16:56

قدس در آستانه انتفاضه سراسری قرار دارد

رئیس کمیته احیای قدس درباره آغاز انتفاضه جدید و سراسری فلسطینیان در قدس اشغالی به صهیونیست‌ها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز، «منیر زغیر» رئیس کمیته احیای قدس تاکید کرد: تداوم سیاست های نژادپرستانه و تبعیض آمیز رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی علیه فلسطینیان، موجب آغاز انتفاضه ای جدید و سراسری می شود که از اردوگاه شعفاط آغاز شده و به دیگر مناطق و اردوگاه های قدس گسترش یافته و در نهایت به کرانه باختری خواهد رسید.

وی با اشاره به اعتصاب سراسری امروز فلسطینیان در قدس اشغالی که در اعتراض به سیاست های تجاوزکارانه و وحشیانه علیه اهالی قدس ، آغاز شده، تاکید کرد: آنچه در شهر قدس اشغالی، به ویژه اردوگاه شعفاط رخ می دهد، به دلیل فشارهایی است که توسط رژیم اشغالگر و نژادپرست علیه ساکنان قدس اعمال می شود.

زغیر افزود: تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اهالی قدس از جمله قتل، ویرانی منازل ، تبعید آنها و جنایات دیگر در ایست های بازرسی ها، واکنش های زیادی را از سوی فلسطینیان به دنبال دارد.

رئیس کمیته احیای قدس، اعتصاب عمومی امروز فلسطینیان را در این شهر اقدامی موثر علیه رژیم صهیونیستی توصیف کرد و گفت: سیاست مجازات دسته جمعی علیه اهالی قدس بی فایده و شکست خورده است، به ویژه که اشغالگران این اقدامات را بیش از یک بار آزمایش کرده و نتیجه ای از آن نگرفته است.

زغیر تاکید کرد: ایتمار بن گویر وزیر افراطی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، به دلیل تصمیمات نژادپرستانه خود، نبرد را به مرکز قدس اشغالی منتقل کرده است و این مساله در نهایت باعث نگرانی و سردرگمی سرویس های امنیتی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

گفتنی است اهالی قدس از نخستین ساعات بامداد امروز یکشنبه، اعتصابی سراسری را در اعتراض به تجاوزات ادامه دار رژیم صهیونیستی آغاز کردند. جوانان فلسطینی نیز با تجمع در خیابان ها و اماکن عمومی با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1044762