isargaran
11 شهریور 1401 - 11:39

در سفر وزیر کشور به همدان چه گذشت

همدان - ایرنا- «احمد وحیدی» وزیر کشور روز پنج‌شنبه به منظور بازدید از پروژه های عمرانی استان به خصوص طرح آبرسانی به همدان و همچنین حضور در پایگاه شکاری شهید نوژه و برگداشت روز پدافند هوایی وارد همدان شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد وحیدی وزیر کشور پس از ورود به همدان مورد استقبال رسمی استاندار همدان، اعضای شورای تامین و فرماندهان نظامی انتظامی قرار گرفت.

احمد وحیدیوحیدی پس از ورود به همدان به منظور سخنرانی در مراسم روز پدافند هوایی به پایگاه هوایی شهید نوژه همدان رفت و با حضور در مزار شهدای گمنام این پایگاه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

دهم شهریورماه سالروز فرمان فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر تشکیل قرارگاه پدافند هوایی است و وزیر کشور در ابتدای سفر خود به استان همدان برای پاسداشت این روز در پدافند هوایی غرب کشور حضور یافت. وزیر کشور پس از ادای احترام به شهدای پدافند هوایی در جمع نیروهای نظامی پایگاه شهید نوژه گفت: ایران اسلامی به برکت خون شهدا و هدایت های رهبری انقلاب جزو کشورهای ردیف اول در ساخت پهپاد تبدیل شده است.

وزیر کشورنیروهای نظامی پایگاه شهید نوژهنیروهای نظامی پایگاه شهید نوژهنیروهای نظامی پایگاه شهید نوژهوی افزود: نیروهای مسلح این کشور در حوزه موشک پدافند هوایی در برد بلند، متوسط و کوتاه و دوش پرتاب نیز دارای ظرفیت بسیار بالایی است و همه این تچهیزات بومی و در صنعت دفاعی نیروهای مسلح تولید می شود.

وزیر کشور تصریح کرد: توانمندی، اقتدار و خودکفایی ما در عرصه تجهیزات دفاعی و نظامی به گونه ای است که مجموعه پدافند هوایی پیچیده ترین تجهیزات نظامی و راداری را در اختیار دارد.

وزیر کشور اظهار داشت: قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ایران در جهان طنین افکن شده، چراکه پیچیده ترین سلاح ها مربوط به پدافند هوایی ایران اسلامی است. توسعه کشت گلخانه ای سیاست دولت سیزدهم

توسعه کشت گلخانه ای سیاست دولت سیزدهمبرنامه بعدی وزیر کشور در سفر به استان همدان، بازدید از مجموعه گلخانه گل رز و گلخانه پرورش توت فرنگی در منطقه کوریجان بود که با همراهی استاندار همدان و جمعی از مسوولان استان انجام شد.

گلخانه گل رز و گلخانه پرورش توت فرنگیگلخانه گل رز و گلخانه پرورش توت فرنگیگلخانه گل رز و گلخانه پرورش توت فرنگیوحیدی در جریان این بازدید گفت: توسعه کشت گلخانه ای با توجه به شرایط کم آبی، کاری بسیار ارزشمندی است که باید آن را توسعه داد.

وی افزود: یکی از سیاست های اصلی دولت سیزدهم با توجه به کاهش منابع آبی توسعه کشت های گلخانه ای است. هفته آینده آب به همدان می رسد

هفته آینده آب به همدان می رسدوزیر کشور همچنین در بازدید از پروژه آبرسانی به همدان جریان آخرین وضعیت اجرای خط لوله انتقال آب قرار گرفت و در بازدید از روند اجرای کار، گفت: مرحله نخست مشکل آب همدان به شکل اضطراری تا هفته آینده رفع و تا چند هفته آینده این مشکل، اصولی و به طول کامل حل می شود.

بازدید از پروژه آبرسانی به همدانبازدید از پروژه آبرسانی به همدانبازدید از پروژه آبرسانی به همدانوحیدی با بیان اینکه مسئولان از ۲ مسیر برای جبران مشکل آب شهر همدان اقدام کردند، افزود: مسیر نخست، تکمیل طرح آبرسانی به همدان است که این طرح راکد با پیگیری استاندار همدان و وزیر نیرو ، فعال و کار به طور جدی دنبال شد که طبق گزارش مهندسان و مجریان، لوله گذاری طرح به پایان رسیده و منتظر ایستگاه های پمپاژ هستند.

وی تاکید کرد: در کنار طرح آبرسانی کار دیگری صورت گرفته است که با گرفتن خط لوله دیگری، قبل از راه‌اندازی خط اصلی تالوار، به آبرسانی بهتر همدان کمک می شود.

وی اظهار داشت: این کار در مراحل پایانی است و در روزهای آینده کار نصب لوله به اتمام می رسد و با این اقدام می توان آب به سمت سد آبشینه، سپس تصفیه خانه بهشتی و در نهایت به شهر همدان پمپاژ کرد.

بازدید وزیر کشور از تولید دانش بنیان

بازدید وزیر کشور از تولید دانش بنیانوزیر کشور در ادامه سفر یکروزه به خود با حضور در پارک علم و فناوری همدان از تولیدات شرکت های دانش بنیان بازدید به عمل آورد.

وحیدی در این بازدید اظهار داشت: با توجه به شعار سال مبنی بر «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، بنابراین بر همه ما واجب است زمینه های شناسایی ایده های نو را در مراکز رشد، دانش بنیان و پارک های علم و فناوری فراهم کنیم که این تکلیف همه افراد به ویژه مسئولان دستگاه های دولتی است.

وی افزود: با توجه به بازدید صورت گرفته، واحدهای مستقر در این مکان فعالیت های خوب و شایسته در بخش بهداشتی، پزشکی، طراحی کردند که این تولیدات قابل استفاده است. حمایت های رهبری بزرگترین پشتوانه دولت در دومین سال فعالیت

حمایت های رهبری بزرگترین پشتوانه دولت در دومین سال فعالیتوزیر کشور در حاشیه این بازدید و در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: تفقد رهبری فرزانه انقلاب به دولت از جمله مجموعه وزارت کشور نشان از لطف معظم له نسبت به سربازان خود و نیروهای انقلاب است.

گفت‌وگو با خبرنگار ایرناگفت‌وگو با خبرنگار ایرناگفت‌وگو با خبرنگار ایرناوحیدی اظهار داشت: تفقد معظم له، نوعی ارشاد برای مجموعه وزارت کشور در خصوص چگونگی عملکرد و فعالیت کارکنان این وزارتخانه است.

وی افزود: مهم‌ترین نکته عنایت و تفقد رهبر معظم انقلاب این است که مجموعه وزارت کشور سر از پا نشناخته و در خدمت مردم باشند.

وزیر کشور تصریح کرد: این را مسئولان باید بدانند که مهم‌ترین وظیفه آنها شناخت و درک مشکلات مردم و تلاش برای رفع آنها با حضور پر قدرت، مستمر و میدانی است.

وحیدی گفت: رهبر فرزانه انقلاب در هفته اخیر سخنان ارزشمندی درباره توفیقات دولت سیزدهم داشتند که این توصیف ها، جای سپاس فراوان از محبت و عنایت ایشان به دولت دارد.

حضور در جمع خانواده شهدا

حضور در جمع خانواده شهداوزیر کشور در ادامه سفر با خانواده معظم چهار شهید والامقام شامل مادر شهیدان محمدحسین و علیرضا ضرابیان، مادر شهیدان هادی و عباس هاشمی فرید، مادر شهید رضا و مهدی رمضانی پور و مادر شهیدان حسین و جعفر عبادی دیدار و گفت و گو کرد.

وحیدی دراین دیدار با بیان اینکه راه انقلاب از مسیر پایداری، استقامت و کوه صبر بودن خانواده شهدا می گذرد گفت: پرچم مکتب اهل بیت به برکت خون شهدا برافراشته شده است.

وی افزود: طبق احادیث بعد از شهادت، خداوند کفالت خانواده شهید را برعهده می گیرد؛ پس خانواده شهید دارای شان والایی هستند.

وزیر کشور گفت: با توجه به در پیش بودن اربعین حسینی و مصائب جانگداز حضرت زینب(س) می توان گفت حضرت زینب پیام رسان نهضت عاشورا و کربلا حسینی است. وحیدی افزود: خانواده شهدا نیز با تاسی از حضرت زینب کبری (س) پیام رسان شهدایی هستید که در ظاهر حضور ندارند اما در اصل شاهد و ناظر بر اعمال ما هستند. وی بیان کرد: هر چند شهدا به دیار باقی شتافتند اما خانواده شهدا باید با عظمت و عزمی راسخ ایستاده و از انقلاب دفاع کنند چرا که ما ادامه دهنده راه و خط شهدا هستیم. حضور در شورای آب استان همدان پایان بخش سفر وزیر کشور

حضور در شورای آب استان همدان پایان بخش سفر وزیر کشوروزیر کشور نیمه شب گذشته و برنامه آخر سفر خود به استان، در پانزدهمین نشست شورای آب همدان شرکت کرد.

شورای آب همدانشورای آب همدانشورای آب همدانوحیدی در این جلسه که با حضور استاندار همدان، معاون وزیر نیرو و جمعی از مسوولان برگزار شد، گفت: با اقدامات جهادی استاندار و مسوولان همدان و وزیر نیرو، فاز نخست طرح آبرسانی به همدان تا ۲ هفته دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: باید با تهیه یک نقشه دقیق از شرایط موجود، وضعیت شبکه آبرسانی محلات و نقطه به نطقه شهر همدان بررسی شود. وی اظهار داشت: اضافه شدن چاه‌های کشاورزی، حفر چند حلقه چاه در منطقه آق‌حصار و شناسایی عرصه‌های مختلف برای حفر چاه جدید، اقدامات خوبی برای گذر از  بحران آب در شهر همدان است.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش مشکلات مردم شهر، افزایش تعداد چاه ها ، توزیع آب‌های بسته بندی  و افزایش تانکرهای آبرسانی سیار پیشنهاد شد.

وی ادامه داد: به منظور بهره برداری به موقع، تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز تکمیل خط انتقال آبرسانی از سد (تالوار) به همدان بسیار مهم است‌.

وحیدی با اشاره به اینکه زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه نزدیک است، افزود: تا مهرماه و باز شدن مدارس و دانشگاه‌ها باید مشکل آب همدان حل شود.

وی با اشاره به اینکه باغداران روستاهای بالادست سد اکباتان باید قانع شوند و منابع آبی را در اختیار شبکه آب آشامیدنی قرار دهند، تاکید کرد: تامین آب آشامیدنی یک الزام است و ما نمی‌توانیم نسبت به تامین آب آشامیدنی کوتاهی کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: باید با تشویق و ارائه راهکارهای حمایتی، باغداران را مجاب کنیم و نگذاریم شرایط آب همدان از این سخت‌تر شود.

وزیر کشور همچنین در جلسه شورای تامین استان همدان نیز شرکت کرد.

وزیر کشور را در این سفر معاون وزیر و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و مشاور وزیر و رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور همراهی کردند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 701872