isargaran
28 مرداد 1401 - 08:53

همدان در جمع شهرهای فعال کشور در ورزش همگانی قرار گرفت

همدان- ایرنا- سرپرست هیات ورزش‌های همگانی استان همدان گفت: با اعلام فدراسیون ورزش‌های همگانی و در اجرای طرح شهرهای فعال ایران «شفا»، همدان در جمع ۹ شهر برتر کشور به لحاظ انجام ورزش های همگانی قرار گرفت.

هادی سبزواری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه شفا، اقدام علمی مناسبی با پنج شاخص شهر دوستدار ورزش، بازی، تناسب، دوچرخه سواری و پیاده روی است که در شهرهای کشور و با همکاری مستقیم شهرداری‌ها اجرا می شود.

هادی سبزواریوی افزود: در همین راستا و با همکاری شهرداری همدان، این شهر به عنوان یکی از ۹ شهر برتر کشور در اجرای طرح شفا انتخاب شد و قرار است هفته آینده طی مراسمی در تهران با حضور مسوولان کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون همگانی از رییس شورای شهر، شهردار، مدیرکل ورزش و جوانان و هیات همگانی استان همدان تقدیر شود.

سبزواری با اشاره به اینکه «شفا» پروژه‌ای بین المللی و تحت حمایت کمیته بین المللی المپیک است، گفت: اگر شهری به طور متوازن در پنج شاخص شهر فعال پیشرفت کند و موفق به کسب نشان شود، در حاشیه بازی‌های المپیک از شهردار و متولیان این شهر تقدیر می‌شود.

به گفته وی، در شهر فعال بر اثربخشی فعالیت‌های آموزشی ورزش به مردم با همکاری دستگاه‌ها و تسهیل دسترسی به مکان‌های ورزشی با همکاری شهرداری و دهیاری‌ها تاکید می‌شود و خوشبختانه همدان توانست جزو ۹ شهر برتر کشور در این زمینه باشد.

سرپرست هیات ورزش‌های همگانی استان همدان با اشاره به اینکه همدان یکی از شهرهای فعال و مطرح کشور در حوزه ورزش‌های همگانی است، گفت: شهرداری همدان اقدامات مناسبی را در زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مناسب ورزش همگانی شامل پیاده راه، مسیرهای ویژه دوچرخه سواری و همچنین فضاهای مناسب در بوستان‌ها برای ورزش صبحگاهی و پیاده روی شهروندان انجام داده است.

برگزاری آموزش مجازی تمرینات معلق مربیان همگانی کشور در همدان

برگزاری آموزش مجازی تمرینات معلق مربیان همگانی کشور در همدانمسوول کمیته آموزش هیات ورزش‌های همگانی استان همدان نیز گفت: جلسه آموزشی مجازی «تمرینات معلق» ویژه مربیان ورزش‌های همگانی کشور با حضور ۴۹ مربی در همدان برگزار شد.

علیرضا نوروزی اظهار داشت: در این وبینار ۴۹ مربی ورزش های همگانی از استان‌های خراسان رضوی، کرمانشاه، خوزستان، کردستان، همدان، مرکزی، اردبیل و آذربایجان شرقی شرکت کردند ضمن اینکه تدریس این دوره آموزشی برعهده «سمیه غلامی» مدرس فدراسیون ورزش‌های همگانی است.

علیرضا نوروزینوروزی با بیان اینکه تمرینات معلق مجموعه‌ای خاص از تمرینات قدرتی است که بر اساس وزن بدن شخص انجام می‌شود، گفت: این رشته ورزشی نسبت به ورزش‌های رایج و متدوال از این‌ نظر متمایز است که دست و پای ورزشکار اغلب به کمک اتصال به تکیه گاه پشتیبانی می‌شود این در حالی است که طرف مقابل بدن با زمین در ارتباط است.

رییس کمیته آموزش ورزش‌های همگانی استان همدان افزود: تمرینات معلق در قالب فعالیت قدرتی، استقامتی، تعادلی و هماهنگی عضلات، انعطاف پذیری، قدرت و پایداری و هماهنگی عضلات میان تنه به طور همزمان در طیف وسیعی از استقامت ارایه می‌شود.

همدان از استان‌های پیشتاز در توسعه ورزش‌های همگانی کشور است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 618943