isargaran
12 آذر 1401 - 14:56

پرچم رژیم صهیونیستی در منامه به آتش کشیده شد+ فیلم

مردم بحرین در جریان اعتراض علیه سفر رئیس رژیم صهیونیستی به بحرین، پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های فلسطینی، مردم بحرین در جریان اعتراض علیه سفر رئیس رژیم صهیونیستی به بحرین، پرچم این رژیم را به آتش کشیدند.

مردم بحرین شامگاه گذشته نیز به منوال چند روز اخیر در اعتراض به سفر روز یکشنبه هفته جاری «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی به این کشور، به خیابان‌های منامه آمدند.

در این تظاهرات، معترضان با برافراشتن پرچم‌های بحرین و فلسطین و سر دادن شعارهایی سفر رئیس رژیم صهیونیستی به این کشور را در راستای تحکیم عادی سازی روابط میان رژیم آل خلیفه و اشغالگران صهیونیست است، محکوم کردند.

جمعیت الوفاق بحرین نیز در این باره با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر ادامه اعتراضات علیه این سفر، اعلام کرد: موضع مردم بحرین در حمایت از ملت فلسطین و مخالفت با گام‌های سریع در منامه در راستای عادی سازی روابط ثابت و استوار است.

منابع صهیونیستی اعلام کرده اند که اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی به دعوت حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین در نظر دارد روز چهارم دسامبر (فردا یکشنبه) به منامه سفر کند.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که هرتزوگ در این سفر با شاه بحرین، مقامات بلندپایه این کشور و نمایندگان اقلیت یهودی در نامه دیدار خواهد کرد.

هدف از این سفر نیز تقویت روابط دو جانبه میان رژیم صهیونیستی و منامه اعلام شده است. رئیس رژیم صهیونیستی قرار است پس از پایان سفر به بحرین، به ابوظبی برود. وی در سفر به امارات علاوه بر مشارکت در یک کنفرانس بین المللی با محمد بن زائد آل نهیان رئیس امارات متحده عربی نیز دیدار خواهد داشت.

سفر هرتزوگ به امارات و بحرین دو سال پس از امضای توافقات عادی سازی روابط (توافقات آبراهام) انجام می‌شود که با نظارت دولت وقت آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ به امضا رسید.

در فضای مجازی نیز بحرینی‌ها با انتشار تصاویر و هشتگ هایی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و خواستار ادامه اعتراضات علیه سفر رئیس رژیم صهیونیستی شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 894919